Ztracená Maddie McCann

     Napětí, jaké prožívají rodiče malé Maddie McCann, která se ztratila v r. 2007 na dovolené v Portugalsku, musí být obrovské. Vyšetřovatelé, kteří se případem zabývají, tvrdí, že jsou přesvědčeni, že je holčička naživu a že jsou blízko rozluštění tajemství jejího zmizení.

      Scotland Yard, který se do případu malé Maddie vložil na základě žádosti britského premiéra Davida Camerona, se nyní snaží přimět portugalskou policii, aby případ znovu otevřela.

Šéf vyšetřování Andy Redwood je přesvědčený, že případ může být brzy vyřešen a Maddie nalezena živá. Podle něj k tomu vede celkem 195 stop.

      Jeho tým složený z 28 detektivů, který se probírá spisem obsahujícím 40 000 potenciálních vodítek, dnes také zveřejnil fotografii holčičky znázorňující, jak by měla vypadat nyní.

     Madeleine byly necelé čtyři roky, když se ztratila z hotelového apartmánu v portugalském Praia da Luz v době, kdy její rodiče večeřeli s přáteli v restauraci. Policie je dokonce krátce podezřívala z její vraždy. To se ale nepotvrdilo a vyšetřovatelé se zaměřili na variantu únosu.

      Nikdy však nedospěli k žádnému podezřelému, ani nedošli k závěru, jestli byla holčička zavražděna, nebo unesena živá. Rodiče proto zahájili masivní kampaň za její znovu nalezení, kterou podpořila celá řada známých osobností jako například manželé Beckhamovi. Nyní mají Kate a Gary McCann novou naději.

      Osud Maddíe jsem zkoušela kreslit několikrát za dobu, co se holčička ztratila a občas se objevila v novinách připomínka a nové informace. Na rozdíl od jiných ztracených a pohřešovaných děti /kde se téměř vždy jedná o nějaký fyzický či sexuální útok na dítě končící smrtí/, zde jsem přesvědčená o tom, že Maddie byla unesena a žije. Žije u lidí, kteří jí milují a vytvořili rodinu. Podle kresby se jí daří dobře a dokonce ve čtvrté, srdeční čakře se vykreslilo boží oko.

      Možná se jednoho dne vrátí domů...domů ke svým biologickým rodičům. Jenže budou to ještě pro ní toho dne "rodiče"?